Atrakcje turystyczne

Zagórz to miasto położone w pobliżu ujścia Osławy do Sanu, na Pogórzu Bukowskim.
Ponad 40 procent powierzchni Gminy objęta jest Programem Natura 2000
Na terenie gminy znajduje się wiele atrakcji turystycznych.

Dla amatorów kąpieli polecamy wypoczynek nad rzeką Osławą i Sanem.
Tutaj znajdziesz odpowiednie warunki do plażowania, kąpieli i masaży wodnych.

Miłośnicy architektury i historii rozwiną swoje zainteresowania podążając Szlakiem Cerkwicerkiew 1 oraz Szlakiem Papieskim.

Spragnionych kontemplacji i wyciszenia w klasztornym eremie – zaprosimy w podróż drogą krzyżową – tworzoną przez bieszczadzkich artystów – rzeźbiarzy, której zwieńczeniem będzie wizyta na „Karmelu Zagórskim”.

Ruiny Klasztoru O.O. Karmelitów Bosych pochodzące z XVIII w. usytuowane są na malowniczym wzgórzu, z trzech stron otoczonym wodami rzeki Osławy, gdzie od niedawna można podziwiać zrekonstruowany ogród klasztorny, oraz z wieży widokowej rozkoszować się panoramą okolicy.

Goszcząc w Zagórzu nie można zapomnieć o Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. z XVIII w. gdzie w centralnej części ołtarza znajduje się najstarszy w tym zakątku Polski gotycko-renesansowy, łaskami słynący, obraz Zwiastowania N.M.P.

Na wędrowca czekają tutaj również piękne dróżki i polany leśne, gdzie towarzystwo „prawdziwka i kurki” jest zawsze mile widziane.

W zimie następcy Adama Małysza i Kamila Stocha mogą rozwijać skrzydła w „Zakuciu” – gdzie mieści się kompleks skoczni narciarskich: K 40, K 20 oraz K 10 – wszystkie skocznie wyłożone są igielitem.

Link do filmu: „Zagórz z lotu drona”

Link do filmu: „Sobień”

Link do filmu: „Klasztor Karmelitów Bosych”

 

Serdeczne podziękowania dla Mehring Mehring za miłą wizytę w Zielonym Kocie

oraz nagranie i udostępnienie filmów :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *